Internet to potęga « Obserwuję, myślę, piszę – serwis Goldenrose

Temat: matura 2009.
prosze bardzo:)

1. na rozgrzewkę. takie z łatwiejszych:
w stozek wpisano walec w taki sposób, ze dolna podstawa walca jest zawarta w podstawie stozka, a okrąg będący obwodem górnej podstawy jest zawarty w powierzchni bocznej stozka. promień podstawy jest równy R, a tworząca jest nachylona pod kątem (alfa). oblicz wymiary walca, jesli jego przekrój osiowy jest kwadratem.

uprzedzając twoje pytanie; zadanie nie ma nic wspólnego z bryłą.

2. jak by było za łatwe to masz to:
sześcian o krawędzi równej 'a' przecięto płaszczyzną przechodzącą przez przekątną podstawy i nachyloną do płaszczyzny podstawy pod kątem 60st. oblicz pole otrzymanego przekroju.
Źródło: hydepark.net.pl/viewtopic.php?t=10756Temat: Matematyka
1) Objętość kuli wynosi 288π cm³. Oblicz pole powierzchni koła wielkiego tej kuli.

2) Ile m² papieru należy zużyć, aby wykonać 10 czapeczek w kształcie stożka, którego tworząca ma 10 cm i jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod katem 60 stopni. Wynik zaokrąglij do setnych

3) W czasie prac wykopaliskowych wydobyto 45m³ ziemi,z której usypano kopiec w kształcie stożka. Jego pole podstawy jest równe 54cm². Oblicz wysokość kopca.

4) W naczyniu w kształcie walca o przekroju osiowym w kształcie kwadratu o boku 8 cm, wypełnionego częściowo wodą, zanurzono całkowicie ołowioną kulę o powierzchni 36π cm². O ile podniesie się poziom wody w naczyniu?

5) Z 4 glinianych kulek, każda o promieniu 1 cm, uformowano walec którego średnica podstawy jest równa 2 cm. Jaką wysokość ma ten walec?

Pomoże ktoś?
Źródło: forum.4teens.pl/viewtopic.php?t=6278


Temat: Geometria - Steryometria
1. Tworząca stożka , jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem 30 stopni. Oblicz objętość stożka , jeżeli jego wysokość jest równa pierwiastek z 3.


2. Objętość walca równa 16 przez pi a jego powierzchnia boczna po rozwinięciu jest kwadratem , oblicz wysokość tego walca.


3. Prostokątny arkusz blachy o wymiarach 40 cm na 60 cm jest rozwinięciem powierzchni bocznej walca. Oblicz objętość walca którego wysokość jest równa krótszemu bokowi prostokąta.Za rozwiązanie rep + ; )
Źródło: precyl.pl/showthread.php?t=513511


Temat: matma szkoła średia
matma szkoła średia
  witam mam parę zadań do rozwiązania ale mam z nimi problem.ta dziedzina matematyki mi nie leży jak ktoś może to proszę o rozwiązanie .

Zadanie 1.
Podstawą graniastosłupa jest sześciokąt foremny o krawędzi podstawy 6. Dłuższa przekątna graniastosłupa tworzy z płaszczyzną podstawy kąt 30o. Wyznacz objętość oraz długość krótszej przekątnej tego graniastosłupa.

Zadanie 2.
Pole powierzchni bocznej stożka jest równe 50 p, a tworząca jest dłuższa od promienia podstawy o 5. Wyznacz objętość stożka.

Zadanie 3.
W ostrosłupie prawidłowym czworokątnym krawędź boczna jest nachylona do płaszczyzny podstawy pod kątem a. Odległość środka wysokości od wierzchołka podstawy jest równa d. Wyznacz długość krawędzi podstawy tego ostrosłupa.

Zadanie 4.
Pole powierzchni bocznej walca jest równe 64Ö3p, a przekątna przekroju osiowego tworzy z płaszczyzną podstawy kąt 60o. Wyznacz objętość tego walca.

Zadanie 5.
Wysokość graniastosłupa ma długość h, a jego podstawą jest romb. Przekątne graniastosłupa są nachylone do płaszczyzny podstawy pod kątami a i b. Wyznacz objętość graniastosłupa.

Zadanie 6.
W ostrosłupie prawidłowym czworokątnym odległość środka wysokości ostrosłupa od krawędzi bocznej jest równa d, zaś kąt nachylenia krawędzi bocznej do płaszczyzny podstawy jest równy a. Wyznacz objętość ostrosłupa.

Zadanie 7.
Pojemnik ma kształt walca o wysokości h dłuższej od promienia podstawy r o 5cm. Pokrywa pojemnika ma kształt półkuli o tym samym promieniu, co promień podstawy walca. Pole powierzchni całkowitej pojemnika wraz z pokrywą jest równe 400p cm2. Oblicz wymiary pojemnika.dziękuje i pozdrawiammaciej_kocurek@wp.pl
Źródło: 206club.net/showthread.php?t=58342
Szablon by Sliffka (© Internet to potęga ÂŤ Obserwuję, myślę, piszę – serwis Goldenrose)